O nas

Fundacja Inicjatyw Nieformalnej Edukacji powstała w 2009 roku w Olsztynie. Od tego czasu działa  na rzecz upowszechniania edukacji nieformalnej w różnych dziedzinach życia. Zaczynaliśmy od realizacji projektów w ramach Programu „Młodzież w działaniu” oraz „Erasmus+”. Były one skierowane do pracowników młodzieżowych z różnych krajów Unii Europejskiej. Łącznie w naszych projektach wzięło udział 150 osób.

W 2016 roku zaangażowaliśmy się w projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 realizując projekty sami, jak również wspierając inne organizacje w ich pisaniu i realizacji. Łącznie do tej pory napisaliśmy ok. 35 projektów, które uzyskały dofinansowanie. Współpracujemy zarówno z organizacjami pozarządowymi, przedsiębiorcami, jak i jednostkami samorządowymi.

Obecnie realizujemy 15 projektów: 7 z zakresu aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym bezrobotnych oraz 8 z zakresu wsparcia dzieci w ramach edukacji przedszkolnej. Wszystkie projektu są przedsięwzięciami partnerskimi. Po szczegóły, zapraszamy na strony konkretnych projektów.

Jeśli będziemy mogli w czymś pomóc – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

FINE w liczbach

 • 55

  projektów, które uzyskały dofinansowanie w ciągu ostatnich 24 miesięcy

 • 15

  aktualnie realizowanych projektów

 • 9

  lat działalności

 • 32

  współpracujące podmioty

 • 100%

  skuteczności w pozyskiwaniu środków